Maailman johtajat makean perunan tuotannossa

Makean perunan (Ipomoea batatas), juureksikas, tunnetaan tärkkelyksellisistä, suurista, juurikkaista juuristaan, joita kulutetaan maailmanlaajuisesti. Tehtaan versoja ja nuoria lehtiä kulutetaan myös joissakin osissa maailmaa. Nimestä huolimatta se on kaukana tavallisesta perunanviljelystä.

Kuvaus tehtaasta

Makean perunan kasvi on monivuotinen ruohokasvi, jonka lehdet on järjestetty vaihtoehtoisesti. Sympetalous kukat ovat keskikokoisia ja lehdet ovat sydämen muotoisia. Kumimaiset juuret ovat kapenevia ja pitkiä ja niillä on sileä iho. New Worldin trooppisille alueille kotoisin oleva kasvi on saatavilla monissa lajikkeissa.

Perunan viljely

Makean perunan kasvi ei kykene sietämään kylmää ja kasvaa parhaiten 24 ° C: n keskilämpötilassa. Lämpimät yöt ja runsaasti auringonpaistetta ovat ihanteelliset olosuhteet tämän sadon kasvulle. Kasvukauden aikana tarvitaan myös vähintään 500 mm sateita, ja viljely on erittäin herkkä kuivuudelle 50–60 päivää istutuksen jälkeen. Kumiruoan juuret kypsyvät 2–9 kuukautta riippuen monista tekijöistä. Alueilla, joissa on päivänvaloa alle 11 tuntia, makeat perunakasvit tuskin kukka. Tällaisilla alueilla noudatetaan sen sijaan vegetatiivisia etenemismenetelmiä. Laitos tarvitsee hyvin valutetut maaperät, joiden pH-alue on 4, 5-7, 0 ja kevyt tai keskitasoinen rakenne optimaalisen kasvun aikaansaamiseksi. Laitos on erittäin herkkä alumiinin myrkyllisyydelle.

Makean perunan tuotanto

Suurin osa maailman bataatin tuotannosta tulee Kiinasta, joka on ylivoimainen tuottajamaa. Yli puolet kiinalaisesta sadosta hyödynnetään karjan ruokintaan. Vuonna 2014 Kiina tuotti 70 566 000 tonnia bataattia. Nigerian ja Tansanian afrikkalaiset maat sijoittuvat seuraavaksi makean perunan tuotannossa, mikä tuottaa noin 3 689 696 ja 3 430 304 tonnia viljelykasvia.

Makeat perunat

Raaka bataatti on runsaasti yksinkertaisia ​​tärkkelyksiä ja monimutkaisia ​​hiilihydraatteja. Vihanneksissa on runsaasti beetakaroteenia, ravintokuitua, mangaania, B5-vitamiinia ja B6-vitamiinia, mangaania jne. Makeanperunan lajikkeilla, joilla on tummanoranssin lihaa, on suurempi beetakaroteenipitoisuus. Vaikka mukulan juuret ovat yleisimmin syötävä tuote, syötetään myös lehtiä ja versoja.

Makeita perunoita käytetään monenlaisten ruokien valmistamiseen monissa maissa eri puolilla maailmaa. Esimerkiksi Länsi-Afrikan maissa nuoria lehtiä ja viiniköynnöksen vihjeitä kulutetaan vihanneksena. Egyptissä makeat perunan mukulat ovat yhteinen talvikadun ruoka ja leivotaan kotona valmistelemaan jälkiruokia ja välipaloja ja tarjoilemalla hunajaa. Paahdetut bataatit ovat yksi Kiinan suosituimmista kadunruoista. Vihannes on myös tärkeä rooli japanilaisissa, taiwanilaisissa ja korealaisissa herkuissa. Intiassa bataatti on tärkeä ruoka, jota kulutetaan uskonnollisen paaston jälkeen. Kanadassa makeat perunat tarjoillaan ruokalajiksi ja ne valmistetaan appelsiinimehulla, vaahterasiirapilla tai melassilla. Makean perunan kakku on suosittu Yhdysvalloissa. Samoin tämä vihannes käytetään valmistamaan monenlaisia ​​herkullisia ruokia muualla maailmassa.

Bataatteja käytetään myös muuhun kuin kulinaariseen käyttöön. Etelä-Amerikassa tästä vihanneksesta uutettu mehu sekoitetaan kalkin kanssa tekstiilivärin valmistamiseksi. Eläinrehuna käytetään makeita perunan kasvinosia. Koska bataatti muodostaa nopeasti juuret vedessä ja kasvaa hyvissä valaistusolosuhteissa, viiniköynnöstä käytetään kodin akvaarioissa. Tutkijat kokeilevat myös biopolttoaineiden tuotannossa käytettävän juuriperunan lajikkeen tuottamista.

Maailman johtajat makean perunan tuotannossa

arvoMaaSweet Potato Production tonnia, 2013
1Kiina70526000
2Nigeria3689696
3Tansania3470304
4Indonesia2386729
5Uganda1810000
6Etiopia1782725
7Mosambik1468575
8Vietnam1358175
9Angola1199749
10Intia1132400

Suositeltava

Mitä Giant Pandas syö?
2019
Fighter Planes of Air Forces ympäri maailmaa
2019
Horseshoe Bend, Arizona - Ainutlaatuiset paikat ympäri maailmaa
2019